Iskolánk 7. osztályos tanulóinak egy csoportja 2013. október 15-17. között csapatépítő és készségfejlesztő hétvégén vehetett részt Kalibáskőn.

 

A hétvégét játékkal kezdték, majd felelevenítették a Kőleves című mesét. A kőlevesről kiderült, hogy valóban elkészíthető. Vándorló őseink mindennapi eledele volt. Hogy csapatunk megkóstolhassa, elkészítette ebédre. Szempillantás alatt minden gyermek kiskuktává vált. Bábokat is készítettek, hogy ebéd után előadhassák a kőleves történetét. Ezután Exupery Kishercegének egy-egy részletét kincsekké varázsolták, s elrejtették, ahogyan azt korábban Ildikó néniék tették a mese egy-egy részletével. Este sem henyélhettek a gyerekek, a Kisherceget kellett átjuttatniuk a csillagkapun. Utolsó nap diákjaink minden akadályon megmérettettek, hogy kiderüljön, melyik csapatnak sikerült összetartóbbá válnia a rövid, de tartalmas hétvége alatt.

 

Köszönjük a sok élményt Ildikó néninek, Lehelnek, K. Zsuzsa és Sz. Melinda tanár néniknek!